Back to Question Center
0

Скреперна алатка што треба да ја разгледате - објаснета од Semalt

1 answers:

Google Maps стругалка е релативно нова, лесна, моќна и разноврсна алатка. Ги извади податоците од различни веб-страници и Google карти и добива резултати во форма на CSV и JSON. Вие можете ефикасно да насочувате бизнис веб-страници, телефонски броеви и е-адреси со оваа сеопфатна услуга. Некои од неговите посебни карактеристики се дискутирани подолу.

1. Изважда податоци во повеќе форми:

Со Google мапирање стругање, можете да извлечете град, поштенски кодови, рејтинг, ширини, должини, часови за отворање и деловни имиња погодно. Овој екстрактор помага во конвертирање на суровите податоци во организирана форма и заштедува време и енергија. Ако сте уморни од собирање и стружење на податоци рачно и немате доволно програмски вештини, морате да ги испробате мапите на Google за да ја завршите работата.

2. Достапно во две изданија:

За разлика од другите обични услуги за гребење, мапи за карти на Google се достапни во две посебни изданија: Стандардно издание и Демо издание. Демонстрационото издание ви овозможува да го пробате овој софтвер и да уживате во своите услуги до 15 дена. Нејзиното стандардно издание ќе ве чини 99 долари и ќе ги откријат извонредните придобивки и карактеристики.

3. Цели илјадници страници секојдневно:

Една од најпрепознатливите карактеристики на Google мапирачот е тоа што таа цели до 150.000 веб-страници на ден и не ве чини ништо за оваа услуга. Оваа алатка е одлична за програмери и не-програмери и им олеснува да одвај податоци од повеќе страници пред да ја купат својата платена верзија.

4. Поддржува повеќе формати:

Овој напреден веб скрепер или извлекувач на податоци ги складира вашите информации во JSON, RSS и CF формати; можете да ги отворите посакуваните податоци во листови на Excel или да ги увезете директно на вашиот Google Drive.

5. Компатибилен и сигурен:

Постојат голем број податоци стружење софтвер и алатки кои не поддржуваат повеќе прелистувачи. За разлика од увозот. io и Kimono Labs, Google Maps скреперна е компатибилна со Windows 7, Microsoft XP, Windows 8 и Windows 10. Покрај тоа, таа е компатибилна со Google Chrome, Firefox и Internet Explorer и е сигурна услуга.

6. Покажува резултати прецизно:

Ако сакате постојано да го следите и одржувате квалитетот на податоците додека се чистеше, треба да се обидете на Google Maps стругалка. Оваа услуга ви овозможува да ги видите податоците и да ги поправите сите помали грешки со сопствени. Понатаму, тој обезбедува опции за да внесете различни критериуми за пребарување и клучни зборови во исто време.

7. Работи лесно и погодно:

Google Мапи стругалка е лесен за употреба и има user-friendly интерфејс. Откако ќе ја изберете категоријата или внесете клучен збор и локација, само треба да го започнете пребарувањето и да чекате за вашите резултати за неколку минути. Гугл мапи податоци екстрактор е погодна за сите видови на бизниси и создава уредни и читливи CSV датотеки веднаш.

8. Екстракт насекаде, во секое време:

Оваа алатка можете да ја користите на вашиот паметен телефон, таблет или компјутерски систем и може да ги извршува вашите задачи насекаде и во секое време. Вие не треба да се грижите за неговите резултати. Оваа алатка ќе обезбеди точни податоци без оглед на видот на уредот што го користите и е погоден за хонорарни преведувачи и бизнисмени. Можете дури и да избришете жолти страници и бели страници со оваа услуга Source .

December 22, 2017