Back to Question Center
0

Кои се начините за добивање на врвни врски со врски од блогови?

1 answers:

Блогот Commentluv е вистинскиот начин за добивање на квалитетни високо-линиски линкови кои обично ги испуштаа моите веб-администратори. Оваа тема секогаш ќе биде контрадикторна за дискусија. Commentluv блоговите ги обезбедуваат своите предности за сопствениците на веб-страниците, бидејќи тие помагаат да се изградат моќни линкови, бидејќи тие ќе ви вратат назад врска која укажува на еден од вашите блог постови.

Во оваа статија, ќе разговараат за некои суштински начини како да се изгради висок ПР dofollow линкови од commentsluv блогови.

Дозволете ни прво да разговараат за тоа што се блогерите на коментар и каде да ги пронајдете. Овие видови на блогови ви дозволуваат да ги поврзете назад една од вашите објави на блогот и да поминете квалитетен линк сок на вашите веб страни. Повеќето од веб-администратори тврдат дека dofollow линкови имаат повеќе вредност за оптимизација на веб-страница отколку nofollow оние. Сепак, двата вида имаат свои придобивки за да постигнат органски сообраќај. За да креирате квалитетен линк профил, треба да креирате и dofollow и nofollow линкови. Како по правило, новите линкови на високи ПР сајтови предизвикуваат нови линкови до линк и го зголемуваат протокот на сообраќај кон веб-страница. Ако правите линкови до вашите блогови или веб-страници, треба да имате на ум дека линковите ќе бидат направени преку добро осмислена стратегија, бидејќи ја подобрува видливоста на вашиот блог.

Ми се допаѓа идејата на Нил Пател за градење врски. Тој открил идеја за градење врски на скалабилен начин. Овој метод ви дава шанса да ги пронајдете вашите перформанси и да преземете можни дејства додека еден план не работи.

Поради ажурирањето на алгоритми за чести рангирање на Google, повеќето од блогерите одлучија да ги направат своите врски nofollow да изгледаат сомнително за пребарувачите

.

Сепак, некои блоги на коментарот се сè уште достапни и им овозможуваат на сопствениците на веб-страниците да вршат линкови со висококвалитетни врски.

Општо земено, објавувањето на блог е лесен начин да се создадат линкови. Овој метод беше проверено од страна на многу успешни веб-администратори, и ако се прави правилно, тоа дава добри резултати во врска со сообраќајот, рангирањето и конверзијата. Треба да ја преземете врската зграда како средство за градење на односи. Првично, тоа нема да ви даде бенефиции. Сепак, на долг рок, ќе бидете во можност да изградите авторитет и да го зголемите сообраќајот на вашата веб-страница.

Некои од блогерите го ограничуваат бројот на коментари за секоја статија. Тие дозволуваат создавање на линкови само за првите коментатори. Администраторот на блог лично одлучува дали да ве одобрат да вршите линкови или не. Ако забележат некои несакани дејства од вашата веб-страница, тие најверојатно забрануваат да ставате линкови на нивниот блог. Меѓутоа, ако тие ги најдат вашите коментари да бидат органски и релевантни за дискутираната тема, тие ќе ви дадат донација на линкови секогаш кога ќе ги коментирате своите блогови.

Совети за создавање на backlinks на Commentluv блогови

Прво на сите, обидете се да не изгледате спам. За да создадете добар углед на блогот, треба да оставите квалитетни и корисни коментари. Бидете внимателно прочитајте статија и разберете ја темата. Инаку, ќе напишете коментари кои не се држат до точката и изгледаат неприродно. Покрај тоа, дури и не се обидуваат да го рекламирате вашиот онлајн бизнис во коментари на статии кои се ирелевантни за вашата индустрија. Вие ќе бидете отстранети за тоа и никогаш нема да добиете можност да добиете линкови на овој блог. Треба да се обидете да не претерувате со врски линкови како што може да изгледа неприродно и спам. Покрај тоа, ве советувам да се избегне еден и два линија коментари Source .

December 22, 2017