Back to Question Center
0

Дали знаете какви било поднесоци или директориуми со моментално одобрување?

1 answers:

Денес, постојат многу различни начини на градење на природни врски, општо прифатени од главните пребарувачи, како што е самиот Google. И секоја врска за квалитет вреди да се додаде во вашиот главен профил backlink - без разлика дали се наоѓа природно, или изграден намерно. Се разбира, со оглед на тоа што таквата backlink се вкоренува од трети лица веб-сајт или блог со висок ПР, доволно силна за да биде во вредност од добивање поврзани со. И таму е огромен избор на сајтови за поднесување на backlink, како и разни директориуми кои најчесто доаѓаат со моментално одобрување. И подолу ќе ви покажам кои сајтови за поднесување врски се најистакнатите, па затоа се препорачува како добар почеток за вашите напори за градење врски.

backlink submission sites

Да започнеме

Пред било што друго, ајде да го земеме здраво за готово - никогаш не можете да имате премногу висококвалитетни органски линкови, кои се заработени во чисто природен начин. Затоа никогаш не треба да го намалите вашето време и напори за создавање на нив во секоја соодветна прилика, и секоја пригодна можност. Најчесто, справувањето со веб-страниците за поднесување на линкови или директориуми со моментално одобрување не е толку време колку што можевте да мислите. Мислам дека ќе биде прилично едноставна задача да го направите вашиот веб-сајт или блог да излезе на интернет.

Знам јажиња

Во големата слика, постапката сугерира испраќање на вашата линк за да се гледа на голем број на поднесоци за backlink или онлајн именици. Се што ви треба е да испратите краток опис за секој кандидат, се разбира со оглед дека веќе имате право листа на потенцијални веб-страници за поднесување на линкови и директориуми. Осигурајте се дека сите ваши писма се одвиваат со соодветните наслови и соодветни врски. На тој начин, не заборавајте да го добиете секој наслов и опис многу видлив - бидете сигурни дека сите ваши клучни зборови се на вистинското место. На крајот на краиштата, по овие едноставни чекори може да ви помогне да имате многу квалитетни линкови со Do Follow - практично за кратко време.

И подолу доаѓа мојата листа со листи за поднесување на линкови и директориуми за backlink. Повеќето од нив ќе им дадат на вашиот веб-сајт или блог речиси моментално одобрување - тоа е обично само прашање на минути. Значи, тука се:

Директориуми со инстант одобрување

Пор. com, Reddit-директориум. com, Bestdirectory4you. com, Acedirectory. org, Adbritedirectory. com, 411freedirectory. com, Alive-directory. com, AbstractDirectory. net, Ask-directory. com, Active Directory. нето, еден-возвишен-директориум. com, Linkedin-directory. com, Фејсбук-листа. com, Bestbuydir. com.

seo backlinks

Веб-страници за поднесување на линкови

Blogtoplist. com, Blogrollcenter. com, Bloggernity. com, Networkedblogs. com, Topofblogs. com, A2place. com, Aweblist. org, Searchdomainhere. com, Mediafiredirectlink. com, Addgoodsites. com, Domainnamesseo. com, Directoryanalytic. com.

Крајна линија

Се надеваме дека сè е јасно, и ќе се чувствувате посигурно кога работите со веб-страниците за поднесување на backlink и сите тие директориуми со моментално одобрување. Заклучок, сега е време да ви ги дадам последните мерки на претпазливост - едноставно не брзајте да се обидете да ја поднесете вашата веб-страница или блог на што е можно повеќе директориуми. На тој начин, јас исто така препорачувам да имате двојна проверка за да бидете сигурни дека сè е на место за да спречите поднесување на URL-то на вашата веб-страница во која било ирелевантна, нездрава погрешна или само апсурдна категорија Source . Со среќа!

December 22, 2017