Back to Question Center
0

Дали е возможно да добиете линкови со бесплатна штабна листа?

1 answers:

Оваа статија е дизајнирана да им покаже на веб-администраторите најлесните начини да изградат висок квалитет и да ги следат линковите. Постојат стари трикови, но сеуште се работи како магија за секој сопственици на веб-страници кои сакаат да создадат врвни врски за да добијат порелевантни и насочени сообраќај. Да почнеме со некоја основна теорија за градење врски.

Кои се линкови во оптимизација?

Линкови се врски кои укажуваат на вашиот сајт од други веб извори преку различни канали. Колку повеќе други авторитативни блогови го споменуваат или следат URL-то на вашиот сајт, толку поквалитетно ќе му даде на вашата веб-страница. Линкови служат како фактор за рангирање на оптимизација од кој можете да го рангирате вашиот таргетиран термин за пребарување брзо ако изградите некои високо или барем средно квалитетни линкови. Дојдовните линкови имаат две поткатегории - dofollow и nofollow линкови. Значајно е да се разбере разликата помеѓу овие две категории за да се изгради кампања за градење на победнички врски.

  • Dofollow линкови

Dofollow линкови се оние кои им даваат URL на вашиот сајт URL со одредена ознака, f. e. (rel = "dofollow") или со едноставна врска, исто така, значи "backfile". Овој вид на линкови поседува одредена вредност на поврзаниот веб-извор кој го пренесува целиот сообраќај што доаѓа преку него на веб страници.

  • Nofollow линкови

Nofollow линкови се оние кои им даваат на вашиот веб-извор URL линк со не-следна ознака, f. e. (rel = "no-follow"). Значајно е да вметнете рел таг ако не сакате да следите некоја врска.

Сега, кога ќе ја знаете разликата помеѓу dofollow и nofollow линкови, време е да разговарате за најдобрите можности за креирање листа на врски.

Начини да се создаде листа линкови dofollow

Постојат некои практични и бесплатни начини да се направи пакети на дојдовни линкови и подобрување на вашиот сајт страница ранг.

  • Фејсбук

Тоа е ефикасен метод за градење врски што не можете да ги игнорирате. Фејсбук е PR9 (речиси највисоко) веб-страница која може да им помогне на вашиот сајт да добие повеќе овластувања од Google.

За да добиете линкови на Фејсбук, треба да додадете статичен HTML на страница. Тоа помага да се создадат големи сопствени табулатори iframe. Со тоа, ќе отворите јазиче за страници во кое треба да ја изберете вашата Фејсбук страница. После тоа, ќе треба да кликнете на јазичето за поставување и да ја пренасочите статичната HTML-апликација со следниов индекс. html дел. Тука треба да додадете HTML код, вметнувајќи го вашиот сајт релевантен URL. За да го завршите овој процес, треба да кликнете на копчето Зачувај и објави. Па сега имате соодветна backfink од една од најпопуларните социјални медиуми платформа.

  • YouTube

Како по правило, YouTube дава nofollow линкови. Сепак, се уште има некои случаи кои ќе ви помогнат да ја достигнете вашата Dofollow линкови листа со уште еден висок ПР дојдовни линк. Треба да пронајдете некои највисоко рангирани видеа на YouTube кои се поврзани со содржината на вашиот веб-сајт и потоа дајте ги вашите линкови во коментари кои се Source .

December 22, 2017