Back to Question Center
0

Кој е вистинскиот начин да се напише блог коментар за линкови?

1 answers:

Најчесто, кога станува збор за процесот на оптимизација на пребарувач (SEO) на скала, премногу луѓе се збунети или можеби дури и фрустрирани со создавање на звук backlink профил за нивниот веб-сајт или блог. Но, во што е проблемот? Работата е дека градење на линкови и заработка нив - се всушност две различни работи. Градење на линкови значи создавање или купување нив само за оптимизација цели. На крајот на краиштата - треба да ги најдете меѓу првите 10 резултати од пребарувањето на Google. Од друга страна пак, заработувањето на линкови значи дека навистина ги заслужувате. Инвестирањето на одредено време и напор во пишувањето на звук коментар на блогот за линкови е токму она што се залага за заработка на оние заслужени. Затоа треба да знаете како да го обликувате вистинскиот блог коментар за линкови кои навистина работат за подобрување на вашата оптимизација напор во размер. Значи, она што го прави "идеален" блог коментари кои ќе "заработи" вас како многу HQ линкови со висок PageRank што е можно? Ајде да го провериме!

Но, пред да започнеме, ајде да се соочиме со тоа - заработните линкови значи дека мора да бидете силно кориснички центрични. Од аспект на оптимизација, ако го направите корисникот среќен, ќе ве молам и пребарувачот на Google. Мислам дека нема потреба да се трошат толку многу време во потрага по какви било дупки или трикови да лажеш или манипулира со главниот алгоритам за пребарување. Би сакал да можам да си го вратам времето, но подобро е да го земате здраво за готово - ако сакате да изградите вистински бизнис кој генерира вистински приход, мора да се концентрирате на вашите напори за задоволување на корисникот. Всушност, сите што ги задоволуваат конзистентно, секој може да ги претвори во свои мали помагачи во маркетингот - среќните корисници ќе заработуваат повеќе линкови, ќе ја споделат вашата содржина преку Интернет и се со поголема веројатност да се вратат и да станат вашите вистински купувачи по сите.

Враќање во точка - кој е вистинскиот начин да имате добар блог коментар за линкови - дозволете ми да ви го покажам процесот на скала. Еве што треба да направите:

Станете кориснички-центрични

Направете целокупната кампања за оптимизација да се тркалаат околу корисникот само - прво и основно. Се што треба да запомните е дека Google ја препознава секоја backlink како "глас". "На тој начин, сè што ви треба тука е да добиете повеќе" квалитетни "гласови, така што секој уникатен блог коментар за линкови станува навистина корисен.

Се фокусира на квалитетот, а не на количеството

Нема потреба да се каже дека сè треба да се направи органски, без да брзаат само да предизвикаат што е можно повеќе постови. Во спротивно, целата работа ќе биде толкувана од Google како спам или некој вид манипулација. На тој начин, запомнете - тука не е дозволено плагијат, бидејќи дури и единствениот блог коментар за линкови отфрлени на друго место на Интернет може потенцијално да му наштети на вашиот ранг.

Направете вашата содржина да остане надвор

Како што веќе реков, создавање огромни количини на содржина на ѓубрето никогаш нема да те насекаде. Мислам дека единствениот начин да се зголеми вашиот веб-сајт или блог е да го преземе водството и да остане надвор од конкуренцијата. Со оглед на вашиот "идеален" блог коментар за линкови, ви препорачувам да бидете сигурни дека немате никакви ирелевантни или застарени одговори. На тој начин, не двоумете се да се справите со комплетни податоци за истражување секогаш кога коментирате, така што никогаш нема да има недостаток на личност или недоволна длабочина. Исто така, мора да бидете креативни и секогаш подготвени да ги направите работите потценети од другите (вклучувајќи ги и вашите вистински конкуренти и ривалите).

Крајна линија

На крајот на краиштата, не заборавајте да ги разгледате алтернативните начини за вашата содржинска работа освен за коментирањето на блогот. Мислам, постојат многу други опции за да заработите линкови, како што се напиши говорни статии и мислења повремено, или дури и во рамките на вашиот распоред Source .

December 22, 2017